Przemyślenia z podróży przez Polskę.

Pisałem to wszystko na bieżąco i żeby zachować szczerość, emocje naturalność i coś co można określić mianem ulotności chwili, to nie poddałem tekstu jakiejkolwiek późniejszej autoredakcji czy autocenzurze. A na dodatek miejscami, pisząc o tym co zaobserwowałem gdzieś obok siebie wydaje mi się, że wlazłem w głąb siebie wręcz z buciorami… A może tak tylko mi się wydaje? Czytaj dalej Przemyślenia z podróży przez Polskę.

Mystify – Michael Hutchence – film dokumentalny.

„(…) dokument o muzyku nakręcił twórca wielu teledysków INXS i kultowego filmu „Psy w kosmosie” (1986), w którym zagrał Hutchence. Dotarł do niepublikowanych archiwalnych nagrań, rozmawiał z przyjaciółmi, rodziną, kochankami i współpracownikami Hutchence’a. Nakreślił niezwykle intymny portret artysty od skomplikowanych czasów dzieciństwa, aż po szczyt sławy i związane z nim problemy z narkotykami, uszkodzeniem mózgu i niekończącą się walką o pojednanie z samym sobą.” Czytaj dalej Mystify – Michael Hutchence – film dokumentalny.

Cotygodniowe informacje z kraju i ze świata (15-21 czerwca 2024)

Cotygodniowe informacje z kraju i ze świata, czyli to co się działo w przeciągu ostatnich 7 dni, a mogło ci umknąć gdy zajęty/zajęta byłaś punkowaniem.
Subiektywny wybór i dobór wiadomości i artykułów, nieraz na poważnie, innym razem na wesoło.
Publikacja zawsze w piątkowy wieczór. Czytaj dalej Cotygodniowe informacje z kraju i ze świata (15-21 czerwca 2024)

Teledyski #17.

Jako wielki fan videoklipu nie odmówię sobie raz w miesiącu wrzucenia tu kilku teledysków.
W latach dziewięćdziesiątych ta forma wzbogacenia przekazu była bardzo popularna, obecnie wydaje mi się, że została zepchnięta na jakiś boczny tor.
Moim zdaniem niesłusznie.
Założenie jest takie, by nowości mieszały się tu z teledyskami starszymi.
Zatem zapraszam w każdy trzeci piątek miesiąca na porcję ruchomych obrazków z podkładem muzycznym. Czytaj dalej Teledyski #17.

Cotygodniowe informacje z kraju i ze świata (8-14 czerwca 2024)

Cotygodniowe informacje z kraju i ze świata, czyli to co się działo w przeciągu ostatnich 7 dni, a mogło ci umknąć gdy zajęty/zajęta byłaś punkowaniem.
Subiektywny wybór i dobór wiadomości i artykułów, nieraz na poważnie, innym razem na wesoło.
Publikacja zawsze w piątkowy wieczór. Czytaj dalej Cotygodniowe informacje z kraju i ze świata (8-14 czerwca 2024)

Punkowy internet (maj/czerwiec 2024)

Co miesiąc powstaje kilka audycji punkowych publikowanych za pośrednictwem serwisu youtube. Postanowiłem je zebrać do kupy i raz w miesiącu (w drugi piątek miesiąca – ujmując to konkretniej) publikować na Punkowej Stronie. Bo uważam, że są to na tyle wartościowe materiały by je zgromadzić w jednym miejscu tworząc w ten sposób, w pewnym sensie też ich archiwum. Czytaj dalej Punkowy internet (maj/czerwiec 2024)

Cham i pan – recenzja książki.

Już od razu rzuca się w oczy to, iż autorzy sprytnie, bo ze znakiem zapytania, w podtytule użyli cytatu z „Krótkiej rozprawy między trzema osobami, Panem, Wójtem, a Plebanem” Mikołaja Reja. Zatem daje to jakiś ogląd na to w jakim kontekście będą przedstawione dzieje chłopstwa od czasów początku dynastii Piastów, aż do okresu PRL. Czytaj dalej Cham i pan – recenzja książki.

Cotygodniowe informacje z kraju i ze świata (1-7 czerwca 2024)

Cotygodniowe informacje z kraju i ze świata, czyli to co się działo w przeciągu ostatnich 7 dni, a mogło ci umknąć gdy zajęty/zajęta byłaś punkowaniem.
Subiektywny wybór i dobór wiadomości i artykułów, nieraz na poważnie, innym razem na wesoło.
Publikacja zawsze w piątkowy wieczór. Czytaj dalej Cotygodniowe informacje z kraju i ze świata (1-7 czerwca 2024)

Kiedyś to grali! #222 – Lalki Kaliguli.

Zespół zainaugurował swoją działalność występem w mieście, z którego pochodzili jego członkowie, czyli podwarszawskim Piasecznie, a miało to miejsce w 1980 roku. Warto przypomnieć, że pierwsze koncerty grali pod szyldem Comet 155, dopiero po jakimś czasie zmieniając nazwę na Lalki Kaliguli. Czytaj dalej Kiedyś to grali! #222 – Lalki Kaliguli.

Bane – koncert z 2013 roku.

Z 20 lat temu (albo i lepiej) jakoś przypadkowo trafiłem na nagrania tej kapeli… Kto pamięta taką platformę wymiany plików, która nazywała się Soulseek? Tak czy owak, ukradłem stamtąd ich nagrania i wiele razy w tamtym okresie towarzyszyły mi w moich pekaesowych (a także pieszych) podróżach. – Ale jak? – ktoś zapyta – przecież nie było wówczas tak zwanych smartfonów…– Miałem kompa z dostępem do … Czytaj dalej Bane – koncert z 2013 roku.

Postindustrialny Radom (część pierwsza) – film dokumentalny.

Robotniczy, fabryczny lub jak kto woli industrialny charakter Radomia zaczął się kształtować już  przeszło 200 lat temu. Nastąpił wówczas rozkwit miasta, związany z powstawaniem w nim licznych zakładów, głównie związanych z przemysłem garbarskim. Można to łatwo sprawdzić porównując dane o liczbie mieszkańców w poszczególnych latach, żeby nie być gołosłownym posłużę się ogólnodostępnymi informacjami. W 1811 roku było to około 2,5 tys. osób, natomiast pod koniec … Czytaj dalej Postindustrialny Radom (część pierwsza) – film dokumentalny.