Hardwork Hardcore Studio – nowy wydawca punkowy.

Siema, jesteśmy lekkim pokłosiem naszego pierwszego projektu Dobre ROCKowanie, który jak dla mnie wyszedł nienajgorzej, a nawet bardzo dobrze. Powstanie HWHC nie oznacza zaprzestania organizacji koncertów, ale poszerzenie działalności, o niezależne, underground’owe wydawnictwo muzyczne. Jak zawsze muzyka nie ma dla nas granic, więc nie chcemy skupiać się tylko na muzyce HC, Crust, Anarcho itp. i jesteśmy otwarci na wszystko, ale zapewne na początku przewinie się … Czytaj dalej Hardwork Hardcore Studio – nowy wydawca punkowy.

Wolność jest darem boga – film dokumentalny.

Wstrząsający dokument o mieszkańcach starej, zniszczonej kamienicy przy ulicy Foksal 13 w Warszawie. Autor dokumentu, Cezary Ciszewski wkracza w środowisko narkomanów z początku myśląc że są to całkowicie odmienni ludzie, jednak życie szybko przekonuje go, iż są tacy sami jak on. Po pewnym czasie sam zaczyna ćpać, najpierw pali skręty, potem zaczyna jak inni „dawać sobie w żyłę”. Mieszkańcy kamienicy nazywają siebie „załogą F-13”, ich … Czytaj dalej Wolność jest darem boga – film dokumentalny.

Z cyklu: W starym zinie #68.

Cykl niby zakończony, a jednak nie. Tak jak zapowiadałem, co jakiś czas będę do niego powracał, co też w chwili obecnej czynię. Tym razem przypomnę tekst o imprezie, która odbywa się od paru lat w Skarżysku-Kamiennej pod szyldem „Święto Fabryk”. Artykuł ukazał się drukiem w gazetce Krążownik #1 (zima/wiosna 2019), która jest niejako organem prasowym Boanerges DIY Label. Osada RobotniczaSkarżysko-Kamienna to organizm posiadajqcy prawa miejskie, … Czytaj dalej Z cyklu: W starym zinie #68.

Premiera szóstego numeru magazynu Bunkier.

Impreza odbyła się 18 marca w Radomiu, tym razem wyjątkowo nie w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” lecz w barze (lub jak kto woli restauracji) mieszczącej się przy Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr. Punktualnie o 19 rozpoczęła się pogadanka na temat Bunkra #6, dyskusja ciekawie poprowadzona, czwórka osób odpowiedzialna za ukazanie się najnowszego numeru tego pisma poświęconego radomskiej sztuce z nurtu niezależnego ciekawie opowiadała oraz odpowiadała … Czytaj dalej Premiera szóstego numeru magazynu Bunkier.

Głosowanie na najlepszą okładkę płyty wydanej w latach osiemdziesiątych.

Zapraszam do zabawy w wybór najlepszej okładki płyty, która ukazała się w dekadzie lat osiemdziesiątych. Spośród płyt wydanych w tamtym okresie czasu, przyjmując jedynie proste kryterium, odrzucając sentymenty czy zapominając o samej muzyce – okładka mi się podoba lub nie.W tej dekadzie punk ewoluował w różnych kierunkach, przestał być (częstokroć) nieudolną podróbką rock and rolla, można nawet stwierdzić, że dojrzał nie tylko muzycznie lecz także … Czytaj dalej Głosowanie na najlepszą okładkę płyty wydanej w latach osiemdziesiątych.

Najlepsze okładki płyt w historii – lata 80. Część trzecia (6).

Moim zdaniem oprawa graficzna płyty to rzecz bardzo ważna, oczywiście nie tak jak zawartość krążka, ale powinna stawić dopełnienie muzyki. Na pewno każdemu przytrafiło się kupić jakieś wydawnictwo nieznanego wcześniej wykonawcy tylko dlatego, że to co zobaczyło się na okładce przyciągnęło uwagę. Ja miałem tak wielokrotnie.Zatem wpadłem na pomysł by stworzyć listę najlepszych (w moim subiektywnym odczuciu) okładek w historii punk rocka. Czytaj dalej Najlepsze okładki płyt w historii – lata 80. Część trzecia (6).

Dzika rzecz – recenzja książki.

autor: Rafał Księżykrok wydania: 2020strony: 408 Książka dedykowana jest pamięci „tych wszystkich, którzy nie przetrwali czasów dzikiej rzeczy”, a lista nazwisk jest długa i cały czas się powiększa – niestety. Z zaciekawieniem zabieram się do lektury, po pierwsze bo to niesamowicie ciekawe lata z historycznego, społecznego i ekonomicznego punktu widzenia, w muzyce undergroudowej też się bardzo wiele działo, a poza tym to mniej więcej czas, … Czytaj dalej Dzika rzecz – recenzja książki.

Najlepsze okładki płyt w historii – lata 80. Część pierwsza (4).

Moim zdaniem oprawa graficzna płyty to rzecz bardzo ważna, oczywiście nie tak jak zawartość krążka, ale powinna stawić dopełnienie muzyki. Na pewno każdemu przytrafiło się kupić jakieś wydawnictwo nieznanego wcześniej wykonawcy tylko dlatego, że to co zobaczyło się na okładce przyciągnęło uwagę. Ja miałem tak wielokrotnie.Zatem wpadłem na pomysł by stworzyć listę najlepszych (w moim subiektywnym odczuciu) okładek w historii punk rocka. Zanosi się na … Czytaj dalej Najlepsze okładki płyt w historii – lata 80. Część pierwsza (4).

Na Ukrainie.

Ciężko to zacząć pisać, lubię coś obśmiać, złośliwie, ale z humorem skrytykować, ale w tej sytuacji nie potrafię, nawet nie wiem jak zacząć, ale spróbuję jakieś własne przemyślenia na temat tego co się dzieje w ostatnich dniach na Ukrainie wyrzucić z siebie.Na początek przykład tego jak postrzegamy i odbieramy samą wojnę jako taką – gdy coś się dzieje złego w znacznej odległości od nas, to … Czytaj dalej Na Ukrainie.